Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

«Корисне для платників податків» Cплата єдиного соціального внеску

14.05.2019

Вітаємо вас у рубриці «Корисне для платників податків».

Сьогодні ми розпочинаємо серію випусків, які присвячені питанню сплати єдиного соціального внеску.

Звертаємо вашу увагу, що з одного боку, і це найголовніше, своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист, гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

З іншого – роботодавцям - юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, членам фермерських господарств, особам, які провадять незалежну професійну діяльність - слід пам’ятати, що створення та накопичення заборгованості з єдиного внеску призводить до негативних наслідків та фінансових санкцій.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Зобов'язання зі сплати єдиного внеску мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім обов'язку з виплати заробітної плати (доходу), і виконуються у першу чергу. 

Обов'язки платників єдиного внеску виникають у ФОП, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування, членів фермерського господарства та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, з дня їх державної реєстрації/ з початку провадження діяльності та припиняються після державної реєстрації закриття (припинення) ФОП/ припинення відповідної діяльності. При цьому сплата внеску проводиться за місяць, у якому відбулася така реєстрація/припинення.