Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У рубриці «Корисне для платників податків» Отримали спадщину протягом 2018 року - подайте декларацію про майновий стан і доходи та сплатіть податки

23.04.2019

Якщо ви протягом 2018 року отримали спадщину - дізнайтеся чи потрібно вам подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податки.


Про це поговоримо сьогодні у рубриці «Корисне для платників податків». Вітаю вас.


Отже, об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.


Спадкоємці, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також інші спадкоємці - резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини не зобов’язані включати вартість такої спадщини до складу загального річного оподаткованого доходу та можуть не подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за відсутності інших підстав для її подання.


Члени сім’ї першого та другого ступенів споріднення це: батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, дід та баба збоку матері і збоку батька, онуки.


Якщо ж майно успадковується від нерезидента або спадщину отримує нерезидент, то вартість об’єкта спадщини оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Навіть, якщо такий нерезидент є членом сім’ї першого або другого ступенів споріднення.


Крім податку на доходи фізичних осіб платники повинні також сплатити військовий збір, який складає 1,5 відсотки від вартості успадкованого майна.


Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.


Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті  прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 р. IV Податкового кодексу України.