Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Чи треба подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо ви протягом минулого року здавали в оренду житлову чи іншу нерухомість

02.04.2018

У рубриці «Корисне для платників податків» з’ясуємо чи треба подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо ви протягом минулого року здавали в оренду житлову чи іншу нерухомість.

Отже, доходи, отримані від здачі в оренду житлових приміщень, гаражів, дачних будинків та земельних ділянок підлягають декларуванню.

Такі доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.

Але задекларований дохід не повинен бути меншим, ніж мінімальний розмір орендної плати затверджений рішенням органу місцевого самоврядування для даної місцевості.

У разі, якщо нерухомість чи інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, податковим агентом є орендар, який і повинен сплатити податки.

Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податки сплачує орендодавець.

Крім того, хочу звернути  увагу платників, на те, що  оподаткуванню підлягають  також доходи, отримані від здавання в оренду автотранспорту та іншого рухомого майна.

Граничні строки подання декларації для громадян триватимуть до 1 травня 2017 року.