Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Актуальні питання по сплаті земельного податку

15.08.2017

Про найбільш актуальні питання зі сплати земельного податку розповіла начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Чернігівській області Світлана Волкова.

 

Плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

 

Хто є платниками земельного податку

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі. Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні громадян.

 

Як визначається база для оподаткування

Відповідно до вимог ст. 271 Податкового кодексу України (далі - ПКУ)  базою оподаткування платою за землю є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, а також площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Ставки податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюються місцевими органами самоврядування у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відсотка, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 1 (стаття 274 ПКУ).

 

Що є підставою для нарахування орендної плати

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (стаття 288 ПКУ). Переліки орендарів до контролюючих органів подають органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, що укладають такі договори, до 01 лютого. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди та не може бути меншим, ніж земельний податок, та більшим ніж 12 відсотків від нормативної грошової оцінки.

 

Пільги в оподаткуванні

Вимогами Податкового кодексу України передбачені пільги в оподаткуванні платою за землю. Так згідно з ст.281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

Базовим податковим періодом для плати за землю є календарний рік.

 

Як нараховується податок

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки, які надсилають (вручають) податкове повідомлення-рішення платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року. Податок за землю громадянами сплачується протягом 60 календарних днів з дня отримання такого податкового повідомлення рішення.

 

Стан справ зі сплатою земельного податку в області

На сьогоднішній день органами ДФС громадянам нашої області нараховано плати за землю на загальну суму близько 70 млн. грн., що на 17 млн. грн. більше ніж торік. Крім цього, фізичними особами – підприємцями, згідно поданої звітності по земельному податку та орендній платі на 2017 рік, задекларовано 30 млн. грн. податку.

 

Надходження податку від фізичних осіб станом на 01.08.2017 складають 36,7 млн. грн., що на 6,2 млн.грн. також більше минулорічного показника.

 

Нагадуємо, що термін сплати земельного податку спливає 29 серпня.