Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

ГУ ДФС у Чернігівській області розкрито незаконну діяльність конвертаційного центру

15.06.2017

Співробітниками податкової міліції Чернігівської області, під процесуальним керівництвом прокуратури області, припинено діяльність конвертаційного центру.

Конвертаційний центр надавав послуги підприємствам реального сектору економіки м. Києва, м. Харкова, Чернігівської та Донецької областей  в частині формування незаконного податкового кредиту з ПДВ та переведення безготівкових коштів у готівку.

Для прикриття незаконної діяльності учасники центру використовували 15 транзитно-конвертаційних підприємств, зареєстрованих на підставних осіб, переважно мешканців м. Чернігова. Загальний обсяг проконвертованих коштів за період з кінця 2016 року по теперішній час склав 50 млн. гривень.

Схема конвертації полягала у тому, що підприємства–замовники реального сектору економіки перераховували грошові кошти у безготівковій формі на рахунки підприємств, що входили до складу конвертаційного центру. З метою виведення грошових коштів в тіньовий обіг та забезпечення готівкою діяльності конвертаційного центру, учасники злочинної групи організували розгалужену мережу з тіньової реалізації цигарок. Документально продаж тютюнових виробів відображався в адресу фіктивних підприємств, формуючи їм надлишковий фіктивний кредит з ПДВ, який в подальшому використовувався суб’єктами реального сектору економіки для мінімізації сплати податків.

Фактично  оптовий продаж цигарок здійснювався за готівку зі складів, що не внесені до реєстру місць зберігання тютюнових виробів, суб’єктами господарювання, які не мали відповідних ліцензій.

В подальшому, тіньова готівка передавалась замовникам послуг «конвертації» за вирахуванням винагороди в розмірі 10-13 відсотків. При цьому, підприємства – замовники послуг «конвертації» забезпечувались фіктивними документами, які надавали їм право на безпідставне формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

У ході здійснення слідчо-оперативних заходів проведено низку  обшуків у приміщеннях, що використовувались ділками у незаконній діяльності. При цьому вилучено 325 тисяч гривень готівкою в національній та іноземній валюті,  269 тисяч пачок тютюнових виробів вартістю 6,5 млн.грн., 15 печаток фіктивних підприємств, «чорнову» бухгалтерію, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та інші предмети, що є доказами незаконної діяльності організаторів конвертцентру.

Наразі проводиться комплекс слідчих заходів, спрямованих на встановлення повного кола причетних осіб, з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та відшкодування завданих збитків.