Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Чернігівська митниця передала конфісковані цінності до музеїв та бібліотек

16.01.2018

Монети, марки, книги, платівки, ордени та кишеньковий годинник. Чернігівська митниця передає історичні цінності до музеїв та бібліотек. Серед нових власників старожитностей три заповідники: «Чернігів стародавній», «Переяслав» і «Чигирин», та три музеї – історії України, Тараса Шевченка та Ніжинський краєзнавчий.

Вперше цього року Чернігівська митниця передає до музейних і бібліотечних закладів історичні та культурні цінності, вилучені на кордоні при спробах їх незаконного переміщення. Усі порушення були виявлені торік, митні протоколи розглянули суди, які й прийняли рішення про конфіскацію в дохід держави вилучених предметів старовини.

Володимир Литвиненко, заступник начальника Чернігівської митниці: «Секретів ніяких немає, це наша повсякденна робота — здійснювати митний контроль, оцінювати критерії ризику. Виявляється поведінка таких громадян, зазвичай неординарна і в результаті цієї роботи трапляються такі затримання».

 
Розподіл конфіскованих цінностей здійснила експертно-фондова рада і одними з перших до митниці завітали представники Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Їм передали 5 золотих монет кінця ХІХ – початку ХХ століття вартістю 22 500 гривень та кишеньковий механічний годинник швейцарської фірми того ж часу. Його оцінили лише в 375 гривень через незадовільний стан, численні подряпини та забруднення. Набагато більше цінний він в історичному плані.


Ірина Марченко, представник Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»: «Поки що в фондах нашого заповідника золотих монет такої якості немає, тому для нас, звичайно, це дуже цінно. Хочеться подякувати представникам Чернігівської митниці за ці цікаві і цінні речі, які вони нам сьогодні передають. Думаю, найближчим часом вони будуть в експозиції новоствореного музею в с. Медведівка. Там у нас створюється експозиція по визвольних змаганнях у Холодному Яру і я думаю, що там вони знайдуть своє достойне місце».

 
Стародруки, платівки та ордени ще чекають на свої нових власників, серед яких Національні музеї історії України, Тараса Шевченка та Ніжинський краєзнавчий музей імені Івана Спаського. Одну з книг отримає і обласна бібліотека імені Короленка.