Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Сергій Солодченко: Податкова міліція здатна забезпечувати незворотність покарань у сфері економічних злочинів

30.06.2020

Про це, сьогодні, в ході відеконференції з представниками Ради адвокатів Київської області запевнив в.о. Голови Державної фіскальної служби України Сергій Солодченко.

Учасники дискусії дійшли згоди, що єдиним уповноваженим державою правоохоронним органом, в розумінні статті 216 Кримінального процесуального кодексу, є податкова міліція, яка взаємодіє з адвокатським середовищем у якості опонентів.

Є низка обмежень, запроваджених в ДФС, покликаних покращити ці взаємовідносини. Так, на сьогодні:

- встановлені чіткі критерії для початку слідства щодо суб’єктів реального сектору економіки за статтею 212 Кримінального кодексу України (акти контролюючих органів, висновки судово-економічних експертиз, матеріали ОРС, держфінмоніторингу);

- оперативним підрозділам заборонено спрямовувати до інших правоохоронних органів матеріали для початку слідства;

- мінімізовано залучення слідчих податкової міліції до проведення слідчих дій у кримінальних провадженнях, що розслідуються іншими правоохоронними органами;

- діють обмеження на арешт грошових коштів на банківських рахунках та вилучення товарно-матеріальних цінностей у підприємств; формулювань в так званих «листах щастя»; стосовно початку слідства на підставі актів податкової перевірки.

Велику дискусію викликала стаття 212 Кримінального кодексу України, яку більшість вважає інструментом тиску на бізнес. В свою чергу в.о. Голови Державної фіскальної служби зауважив, що наразі ДФС формує в колективі нову філософію невтручання в роботу білого бізнесу та спрямовує власні зусилля на нищівну боротьбу з тіньовиками.

Він також розповів про актуальну практику внесення інформації в ЄРДР за ст. 212 на підставі актів документальних перевірок.

«Лише після того, як акт документальної перевірки пройшов процедуру апеляційного оскарження, його передають до податкової міліції для реєстрації в ЄРДР. Така процедура передбачена спільним наказом між ДФС та ДПС», – зауважив Сергій Солодченко.

За його словами, на сьогодні фіскальна служба чітко дотримується всіх гарантій адвокатської діяльності.

«Моя позиція: адвокати мають бути допущеними до будь-яких слідчих дій. Крім того, якщо під час таких дій, поряд зі слідчим буде присутній адвокат, то такі дії в суді будуть визнані доказом», – наголосив в.о. Голови ДФС.

Також, керівник ДФС закликав адвокатів долучитись до опитування рівня довіри до податкової міліції, яке наразі проводить Державна фіскальна служба України.

«Мені цікава ваша думка. Я сам був адвокатом, тому хочу розуміти, що змінилось в бізнес-середовищі з того часу. Для мене важливий зворотний зв'язок. Отже, запрошую долучитись до опитування, яке проводить ДФС», – підсумував Сергій Солодченко.