Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Готуєте звіт про контрольовані операції – перевірте контрагентів

25.06.2019 -

Фахівці управління аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області вкотре нагадують, що при підготовці звітів про контрольовані операції, термін подання яких припадає на  02 жовтня 2019 року, необхідно дотримуватись вимог законодавства. За неподання, несвоєчасне подання, або подання не в повному обсязі звітів про контрольовані операції передбачені штрафні санкції, визначені п. 120.3 та п. 120.4 ст. 120 Податкового кодексу України.

За результатами аналізу звітів про контрольовані операції за 2015 - 2017 роки, встановлено неподання звітів по 2-х платниках, які здійснювали контрольовані операції з пов’язаними особами - нерезидентами. Управлінням аудиту було ініційовано перед ДФС України направлення міжнародних запитів щодо підтвердження пов’язаності посадових осіб (засновників) платників податків та контрагентів-нерезидентів. Після підтвердження такої інформації компетентними органами відповідних держав – нерезидентів, управлінням аудиту проведено позапланові перевірки. Порушникам довелося сплатити до бюджету штрафні санкції за неподання звітів про контрольовані операції 1,4 млн гривень.

Отже, платникам, які здійснюють експортно-імпортні операції, за умови дотримання вартісного критерію (визначеного п.п. 39.2.1.7 п.п.п. 39.2.1 п.п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України), а саме: річний дохід платника податків, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 млн грн та обсяг таких операцій перевищує 10 млн грн, фахівці ДФС в області рекомендують вжити вичерпних заходів для отримання інформації від контрагентів – нерезидентів про їх статус. Це необхідно зробити з метою визначення: чи не підпадає дана операція під засади контрольованої за критеріями пов’язаності, встановленими нормами п.п.п 39.2.1.1-39.2.1.2 п.п.п. 39.2.1 п.п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України.

До відома: порядок та форма подання звіту про контрольовані операції визначена нормам, які викладені в наказі Міністерства фінансів України від 28.04.2017 року №468.