Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про порушення розрахунків по операціях у сфері ЗЕД

20.06.2019

Протягом січня-травня поточного року відділом контролю фінансових операцій управління аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області проведено 45   перевірок, що на 10 перевірок  менше ніж за відповідний період минулого року.       

За результатами перевірок суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які порушили вимоги  валютного законодавства,  донараховано пеню в сумі близько  2,6 млн гривень.  Вся донарахована сума узгоджена. З початку року за результатами  перевірок до бюджету вже сплачено більше 553 тис гривень.

Нагадаємо, в результаті дії Закону України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 року № 2473-VIII, який вступив у дію 07.02.2019 року, термін повернення валютної виручки від нерезидентів продовжено із 180 днів до 365, в тому числі і по операціях, які тривали не більше 180 днів станом на 07.02.2019 року. В зв’язку  з чим у січні-травні   2019 року  ГУ ДФС у Чернігівській області   отримало 46  повідомлень банків щодо порушень суб’єктами господарювання встановлених термінів розрахунків по операціях в сфері ЗЕД, що на 50 повідомлень менше відповідного періоду минулого року. 

 В той же час викликає стурбованість той факт, що при  значному зменшенні кількості порушень та суми нарахованої пені, сума простроченої дебіторської заборгованості по зовнішньоекономічним контрактам  та кількість   суб’єктів господарювання, що її мають,  залишається майже незмінною, тобто тенденція щодо скорочення простроченої заборгованості (повернення валютної виручки від нерезидентів) практично відсутня.