Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Про помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної

04.12.2017

Державна фіскальна служба України на виконання доручення Міністерства фінансів України від 27.11.2017 № 11310-09-10/32809 (вх. ДФС №2279/4 від 28.11.2017) та у зв'язку із численними запитами платників ПДВ щодо шляхів мінімізації впливу окремих помилок, допущених платниками при відображенні у номері податкових накладних та розрахунків коригування до них (далі - ПН/РК), складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, порядок застосування якого визначався статтею 209 (крім пункту 209.18 цієї статті), та окремо - пунктом 209.18 статті 209 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і який був діючим до 01 січня 2017 року (далі - спецрежим), повідомляє.

Порядок складання податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, в редакції, яка була чинною до набрання чинності змінами, внесеними до цього Порядку наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 276, передбачав відображення у номері ПН/РК, складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг в межах спецрежиму, ознаки їх належності до спецрежиму, а саме коду "2" або "З" після першого знака дробу у номері податкової накладної.

Порядок складання податкової звітності з ПДВ за звітні періоди до 01.01.2017, затверджений відповідними наказами Міністерства фінансів України, передбачав відображення ПН/РК, складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спецрежиму у складі податкових зобов'язань у податковій звітності, яка подавалася у межах спецрежиму (далі декларації за формою 0121-0123 та 0130)

За результатами аналізу податкової звітності, поданої платниками - суб'єктами спецрежиму, виявлено, що значення податкових зобов'язань, відображені платниками податку - суб'єктами спецрежиму в складі податкових зобов'язань у податковій звітності, яка подавалася у межах спецрежиму (декларації за формою 0121-0123 та 0130), містять зобов'язання по окремих зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) ПН/РК, які не містять ознаку їх належності до спецрежиму (код "2" або код "З" після першого знака дробу у номері податкової накладної (форма, яка була діючою в період застосування спецрежиму) або містять ознаку, яка не відповідає обраному типу спецрежиму (код "2" замість коду "З" після першого знака дробу у номері податкової накладної або навпаки).

Виявлено також випадки відображення у складі податкових зобов'язань у податковій звітності, за якою здійснювалися розрахунки з бюджетом (декларація за формою 0110), ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН з ознакою їх належності до спецрежиму (код "2" або "З" після першого знака дробу у номері податкової накладної (форма, яка була чинною в період застосування спецрежиму).

Наявність такої невідповідності може впливати на результат обчислення в Системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - СЕА ПДВ) суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати ПН/РК в ЄРПН (далі - реєстраційний ліміт).

З метою мінімізації впливу помилок, допущених платниками податку при визначенні в ПН/РК ознаки їх належності до спецрежиму (не вказано код "2" або "З" після першого знака дробу у номерах податкових накладних, які складено за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спецрежиму, і навпаки), на результат обчислення в СЕА ПДВ реєстраційного ліміту та значення показника Хперевищ ДФС інформує про механізм надання платниками податків інформації щодо типу помилок у визначенні ознаки належності до спецрежиму, допущених в окремих податкових накладних.

І. Загальний порядок

-       Надання платниками податків інформації, яка встановлює відповідність між ознакою, зазначеною в номері ПН/РК (а саме підтвердження ознаки їх належності до спецрежиму, або навпаки), із операціями, здійсненими ними в період дії спецрежиму і за якими такі податкові накладні було складено, відбувається шляхом складання та подання до ДФС окремого документа: Повідомлення у вигляді розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - Повідомлення-РК).

-       Подання Повідомлень-РК до ДФС здійснюється із застосуванням механізму, що використовується для направлення на реєстрацію в ЄРПН розрахунків коригування.

-   Повідомлення-РК складається за чинною на сьогодні формою Додатка 2 до податкової накладної - Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.

-       Повідомлення-РК може бути складене виключно до податкових накладних, які відповідають таким критеріям:

4.1 дата складання податкових накладних припадає на період з 01.07.2015 по 31.12.2016;

4.2 дата реєстрації податкових накладних в ЄРПН — не пізніше 15.01.2017;

4.3 сума податку, зазначена в таких податкових накладних, відображена у розділі І "Податкові зобов'язання" податкових декларацій, які були подані в межах спецрежиму (декларації за формою 0121-0123 та 0130) або за якими здійснювалися розрахунки з бюджетом (декларація за формою 0110);

4.4 сума податку, зазначена в таких податкових накладних, відображена у розділі І "Податкові зобов'язання" Додатка 5 до податкової декларації з податку на додану вартість "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" (далі - Додаток Д5);

4.5 податкові накладні були включені до складу податкових зобов'язань того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (незалежно від дати реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН).

-       Подання Повідомлень-РК до ДФС здійснюється платниками податку лише в період з 28.11.2017 по 08.12.2017 включно.

-       Інформація від ДФС щодо прийняття Повідомлень-РК буде надана платникам після закінчення терміну їх прийняття (після 08.12.2017), незалежно від дати подання Повідомлення-РК до ДФС, за результатами їх опрацювання щодо відповідності поданим раніше ПН/РК та податковій звітності.

Інформація буде надана ДФС шляхом надсилання платнику квитанції з інформацією про прийняття Повідомлення-РК або про відмову в його прийнятті із зазначенням причин відмови.