Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

У Чернігові припинено діяльність конвертцентру з незаконним обігом 200 мільйонів гривень

12.10.2017

Співробітниками податкової міліції Чернігівської області, під процесуальним керівництвом прокуратури області, в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом фіктивного підприємництва (частина 1 статті 205 Кримінального кодексу України) та ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах (частина 3 статті 212 Кримінального кодексу України) припинено незаконну діяльність міжрегіонального конвертаційного центру.

Слідством встановлено, що для прикриття незаконної діяльності, яка полягала у формуванні податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки Чернігівської та Київської областей, учасники центру використовували понад 20 транзитно-конвертаційних підприємств зареєстрованих на підставних осіб.

Загальний обсяг проконвертованих коштів за період 2016-2017 років становив 200 млн. гривень. У ході здійснення слідчо-оперативних заходів співробітниками податкової міліції та прокуратури Чернігівської області проведено понад 20 обшуків за місцями проживання осіб, причетних до діяльності «конвертаційного центру», в офісних приміщеннях та транспортних засобах, що використовувались ділками у незаконній діяльності. За результатами виявлено та вилучено 8 мільйонів 200 тисяч гривень готівкою в національній та іноземній валюті, 0,8 кг золота в злитках, печатки фіктивних підприємств, магнітні носії інформації, комп’ютерна техніка, фінансово-господарські документи, чорнові записи.

Крім того, на виконання ухвал слідчого судді накладено арешти на 1,7 млн. грн., що перебували на банківських рахунках підприємств з ознаками фіктивності та зупинено видаткові операції.                       

Наразі розслідування триває, проводиться комплекс слідчих заходів, спрямованих на встановлення повного кола причетних осіб, з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та відшкодування завданих збитків.