Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Ніжинське управління: дохід від надання земельного паю в оренду

08.08.2019

В Ніжинському  управлінні ДФС в Чернігівській  області повідомляють, що відповідно до положень Податкового кодексу до доходу платника податку включається дохід від надання майна у лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння або користування).  

Відповідно до статті 170 Кодексу, податковим агентом платника податку — орендодавця щодо його доходів від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельного паю є орендар. Податковий агент зобов'язаний утримувати податок із суми таких доходів за ставкою 18 % податку на доходи фізичних осіб та 1,5 % військового збору.

Проте громадяни, які отримали доходи від надання в оренду земельного паю орендарю, суб’єкту господарювання-фізичній особі, повинні подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи. Тобто власник земельного паю — орендодавець зобов’язаний самостійно нараховувати та сплачувати ПДФО.

Декларацію орендодавцям, які надають в оренду паї фізичним особам або отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, необхідно подати не пізніше 1 травня  року, наступним за роком отримання доходу.