Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Чернігівське управління: З початку року бюджети поповнилися майже на 190 млн гривень єдиного податку

05.08.2019

Саме стільки єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів  протягом 7 місяців поточного року від суб’єктів господарювання, які обслуговуються в Чернігівському управлінні Головного управління ДФС у Чернігівській області та які обрали спрощену систему оподаткування. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 38,5 млн. гривень. Про це повідомила начальник відділу моніторингу доходів та обліково – звітних систем Чернігівського управління ГУ ДФС у Чернігівській області Тетяна Сидоренко.

При чому 78,4 відсотків надходжень даного платежу  сплатили фізичні особи - підприємці, а це майже 149 млн.гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року  надходження збільшилися на 33 млн.гривень.

Юридичними особами - платниками єдиного податку за січень - липень   2019 року поповнено бюджети на 31,2 млн.гривень, що на 4,7 млн.грн більше аналогічного періоду минулого року.

Нагадуємо, що фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

До речі, на спрощеній системі оподаткування у м. Чернігові  перебуває понад 14 тисяч суб’єктів господарювання - фізичних осіб-підприємців (далі – ФОП).

Щоб скористатись правом на відпустку, вищезазначеним платникам необхідно подати до територіального органу ДФС заяву у довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності.

Слід зазначити, що ФОП, які є платниками єдиного податку другої і третьої груп і використовують працю найманих працівників, на період відпустки не звільнено від сплати єдиного податку.

Крім того, звільнення ФОП - платників єдиного податку першої і другої груп (якщо вони не є пенсіонерами або особами з інвалідністю), які не використовують працю найманих осіб, від сплати єдиного внеску законодавством не передбачено.

Отже, єдиний внесок за себе такі ФОП - платники єдиного податку сплачують за всі місяці, у яких вони застосовували спрощену систему оподаткування, у тому числі і за місяць відпочинку або перебування на лікарняному.

Крім того нагадуємо  платникам про терміни сплати податку у серпні 2019 року, а саме: 19 серпня - термін сплати єдиного податку платниками 3 групи за IІ квартал 2019 року та 20 серпня -  термін сплати авансового внеску з єдиного податку на серпень 2019 року платниками єдиного податку першої та другої груп.