Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Ніжинське управління: Чи може фізична особа - платник єдиного податку надіслати поштою книгу обліку доходів до податкового органу для відповідної її реєстрації

04.06.2019

Відповідно до ст. 8 Закону України від 6 вересня 2012 року № 5203-УІ "Про адміністративні послуги", з метою забезпечення платників податків повного та достовірною інформацією про адміністративні послуги наказом Державної фіскальної служби України від 13.01.2015 № 7 "Про затвердження інформаційних карток адміністративних послуг" (зі змінами) затверджено Інформаційну картку адміністративної послуги № 17-01 "Реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку" (далі - Інформаційна картка).

Інформаційною карткою встановлено, що надання цієї адміністративної послуги регламентується ПКУ та наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 « Порядок ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість» (розділ II).

Розділом III "Умови отримання адміністративної послуги" Інформаційної картки визначено порядок та спосіб подання документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, згідно з яким Книга подається особисто платником податку або уповноваженою особою до контролюючого органу за основним місцем обліку. Строк надання адміністративної послуги складає 1 робочий день. При цьому єдиний спосіб отримання результату адміністративної послуги полягає в тому, що Книга обліку видається безпосередньо в контролюючому органі платнику податків або уповноваженій на це особі.

Таким чином, надання адміністративної послуги "Реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку" базується на принципах оперативності, своєчасності та раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг.

Отже, наведеними вище нормативними документами встановлено чіткий алгоритм взаємодії контролюючих органів та платників податків при наданні адміністративної послуги "Реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку". При цьому подання книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат) до контролюючого органу шляхом надсилання засобами поштового зв’язку не передбачено.