Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Що цікавило платників Ніжинського управління на телефонному зв’язку «гаряча лінія»

14.03.2019

Заступником  начальника управління – начальником відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Ніжинського управління Головного управління ДФС у Чернігівській  області Оксаною Уткіною 19.02.2019 року проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Про особливості декларування громадянами доходів при отриманні спадщини» та надано відповідь на наступні питання.

1. Чи потрібно подавати податкову декларацію у випадку сплати податку при нотаріальному оформленні?

Відповідно до п.179.2 ст.179 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним i податкова декларац1я не подається, якщо такий платник отримував доходи від операцій з продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу ІV ПКУ.

2. Які ставки оподаткування  об’єктів спадщини?

Об’єкти спадщині, що успадковуються спадкоємцями не зазначеними в підпункту 174.2.1 ст. 174 ПКУ оподатковуються за ставкою 5 відсотків, окрім об’єктів спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента або об’єктів спадщини, що успадковуються спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця резидента (в такому випадку ставка оподаткування становить 18 відсотків).

3. Протягом 2018 р. отримано у дарунок від бабусі квартиру. Чи необхідно в такому випадку подавати декларацію та сплачувати податки?

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено ст. 174 ПКУ, згідно з п. 174.2 якого зазначено, що об’єкти, які приймаються у дарунок членами сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО.

Слід зазначити, що п. 49.2 ст. 49 ПКУ встановлено обов’язок платника податків подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ.

Отже, фізичні особи — платники податку, що одержали дохід у вигляді дарунка, який згідно з ПКУ оподатковується за нульовою ставкою, не зобов’язані подавати річну декларацію, але за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.

4. Які строки подання декларації та сплати нарахованих податків і зборів?

Фізичні особи не підприємці, подають декларацію про отримані доходи дo 1 травня 2019 року, тобто, граничним строком подання декларації є 30 квітня.

Сплатити податкове зобов’язання потрібно до 1 серпня 2019 року.