Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Декларування доходів, отриманих у спадщину

01.02.2019

Ніжинське управління ГУ ДФС у Чернігівській області нагадує громадянам, які у 2018 році отримували доходи від успадкування коштів та майна, про необхідність подати до податкового органу за місцем реєстрації податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Відповідно підпункту 174.2.1 ст. 174 Податкового кодексу України (далі ПКУ) оподатковуються за нульовою ставкою об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, вартість власності, зазначена в підпунктах «а», «б», «ґ» підпункту 174.1 ПКУ, що успадковується інвалідом І групи або має статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування та «а», «б» підпункту 174.1 ПКУ.

Об’єкти спадщині, що успадковуються спадкоємцями не зазначеними в підпункту 174.2.1 ст. 174 ПКУ оподатковуються за ставкою 5 відсотків, окрім об’єктів спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента або об’єктів спадщини, що успадковуються спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця резидента (в такому випадку ставка оподаткування становить 18 відсотків).

Особами відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

Так у 2018 році 551 громадянами м. Ніжина, а також Ніжинського, Носівського, Бобровицького, Борзнянського та Козелецького районів задекларовано доходи від успадкування коштів та майна, отриманих протягом 2017 року  на загальну суму майже 46 млн. грн., з них сплачено податок на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів 454 особами на загальну суму 1872,9 тис. грн. та військовий збір до державного бюджету - 546,8 тис. грн. 

Нагадуємо, що декларацію  про майновий стан та доходи за 2018 рік фізичні особи, що не є суб`єктами підприємницької діяльності, повинні подати до 2 травня 2019 року, а до 1 липня поточного року зобов’язані самостійно сплатити суми податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначені у поданій декларації.