Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У Ніжині проведено «Круглий стіл» з приватними нотаріусами

30.01.2019

22 січня 2019 року  в приміщенні Ніжинського управління ГУ ДФС  у Чернігівській області за участі начальника управління Г. Тараненка відбулась зустріч з приватними нотаріусами м. Ніжина для забезпечення проведення якісної кампанії декларування доходів, отриманих протягом 2018 року.

В ході зустрічі начальник відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем С. Зеленська повідомила, що з початку року для сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору за результатами річного декларування введено у дію нові коди бюджетної класифікації (КБК): 11010501 – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню» та 11011001 – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування». Таким чином фізична особа, яка повинна сплатити податок, але звільнена від подання декларації (при нотаріальному посвідченні договорів, видачі свідоцтв про право на спадщину тощо), сплачує податок за КБК «11010501» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню» та військовий збір за КБК «11011000» – «військовий збір», а фізична особа, яка зобов’язана подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання,сплачує податок за КБК «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» та військовий збір за КБК «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Начальник відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб   О. Уткіна розповіла про зміни, внесені наказом Міністерства фінансів України від 31.10.2018 № 863 до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4, зокрема додавання декількох нових ознак доходу.

Також начальник Ніжинського управління Г. Тараненко звернув увагу нотаріусів на існування нового електронного сервісу в «Електронному кабінеті» в частині часткового заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна, який надає можливість як скоротити час і витрати на подання звітності так і  мінімізувати помилки при заповненні декларації.

Під час засідання були розглянуті основні проблемні питання, які виникають в результаті виконання приватними нотаріусами функцій податкових агентів.

Учасники зустрічі домовились продовжити співпрацю між Ніжинським управлінням ГУ ДФС у Чернігівській області та приватними нотаріусами м. Ніжина для проведення якісної кампанії декларування доходів, отриманих протягом 2018 року та  забезпечення надходжень податків, зборів і платежів до місцевого бюджету.