Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Про реєстрацію особи як платника ПДВ та порядок подання заяви за ф.1 - ПДВ (Ніжинське управління Головного управління ДФС у Чернігівській)

10.01.2019

Протягом 2018 року 79 (63 юридичні  та 16 фізичних ) суб’єктів господарювання м. Ніжина, а також Ніжинського, Бобровицького, Борзнянського, Козелецького та Носівського районів  зареєстровано платниками  ПДВ.   З них 45 юридичних та 3 фізичні особи  прийняли рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ,    6 юридичних та 2 фізичні особи підлягали обов’язковій реєстрації ПДВ та 12 юридичних і  11 фізичних осіб зареєструвалися платниками ПДВ в зв’язку зі  зміною  ставки єдиного податку. 

Нагадуємо, що відповідно до п.183.1 ст.183 р.V  Податкового кодексу України та п.5 р.ІІІ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 №978, будь-яка особа, що підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до податкового органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою №1-ПДВ.

Заява про реєстрацію особи як платника податку подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником юридичної особи – платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до органу державної податкової служби за місцем знаходженням (місцем проживання) особи. У заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника податку.

       У разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним п.п. 6 п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), реєстраційна заява подається згідно з п. 183.7 ст. 183 ПКУ не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних.
          У разі зміни ставки єдиного податку відповідно до п. п. «б» п. п. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (п.183.4 ст. 183 ПКУ).
       Згідно з п. 183.2 ст. 183 ПКУ у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 ПКУ.