Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Детінізація ринку праці – один із резервів наповнення державного і місцевого бюджетів

21.12.2018

Ніжинським  управлінням ГУ ДФС в Чернігівській області  в рамках виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.18 № 649-р „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” протягом жовтня – листопада  поточного року було проведено зустрічі з представниками бізнес-середовища з роз`ясненнями вимог податкового та трудового законодавства в частині оподаткування заробітної плати, питань легалізації найманої праці та належного оформлення  трудових відносин.

В ході зустрічей фахівці Ніжинського управління обговорювали з керівниками підприємств небезпеку „тіньової” зайнятості і „тіньової” заробітної плати, які полягають в тому, що бюджет недоотримує кошти у вигляді несплачених податків, а отже і можливість фінансування державних програм соціального спрямування. Нелегальна зайнятість формує недобросовісну бізнес-конкуренцію, що негативно впливає на інвестиційну привабливість України, тоді як офіційне оформлення працівників на роботу є, в першу чергу, їх гарантією соціального захисту, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату, а для роботодавця - це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Так у жовтні 2018 року 360 підприємств м. Ніжина, а також Ніжинського, Козелецького, Бобровицького, Борзнянського та Носівського районів подали 1252 повідомлення про прийняття на роботу 2323 осіб, у листопаді направлено 547 повідомлень про прийом 965 осіб 218 підприємствами, а станом на 13 грудня поточного року вже подано 98 повідомлень про 132 новоприйняті особи.

Завдяки заходам, спрямованим на детінізацію ринку праці, що здійснені працівниками Ніжинського управління, протягом листопада початку грудня цього року підприємствами подано 17 повідомлень про прийняття 23 працівників на роботу.

 Нагадуємо, форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 та подається до фіскального органу за основним місцем обліку платника до фактичного початку роботи нового працівника.