Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Право фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності

20.12.2018

Право на здійснення підприємницької діяльності є одним з конституційних прав громадянина. Відповідно до ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, не заборонену законом.

Процедуру реєстрації фізичних осіб – підприємців визначено Законом України від 15.05.2003 р. № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців".

Для реєстрації громадянин може звернутися до суб'єкта держреєстрації (держреєстратора, до органу місцевого самоврядування, місцевої держадміністрації) або до нотаріуса особисто або через уповноважену ним особу, а може надіслати потрібні документи поштою з описом вкладення або електронною поштою з описом, що містить відомості про надіслані документи в електронній формі.

Взяття на облік фізичних осіб – підприємців у контролюючих органах здійснюється за місцем їх державної реєстрації на підставі відомостей, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (пункт 65.1 статті 65 Кодексу).

Так протягом жовтня – листопада  поточного року на облік в Ніжинській ДПІ Ніжинського управління ГУ ДФС у Чернігівській області взято  на облік 110  новостворених фізичних осіб-підприємців, що складає майже третину від зареєстрованих з початку року.

Слід зазначити, що за період січень – листопад 2018 року у м. Ніжині та Ніжинському районі підприємцями зареєструвались 375 фізичних осіб.