Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Ніжинське управління ГУ ДФС у Чернігівській області на телефонному зв’язку «гаряча лінія»

30.11.2018 -

Заступником  начальника управління – начальником відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Ніжинського  управління Головного управління ДФС у Чернігівській  області Оксаною Уткіною 27.11.2018 року проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Про порядок та  своєчасність сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та надано відповідь на наступні питання.

1. Чи залежить сплата єдиного внеску  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  від фінансового стану платника ?

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) відповідно до частина  12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника

2. Коли  у  фізичних осіб – підприємців виникають обов’язки щодо сплати єдиного внеску  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  ?

Обов'язки платників єдиного внеску виникають у ФОП, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування, членів фермерського господарства та осіб які провадять незалежну професійну діяльність з дня їх державної реєстрації/ з початку провадження діяльності та припиняються після державної реєстрації закриття (припинення) ФОП/припинення відповідної діяльності.

      Єдиний внесок сплачується ФОП за місяць, в якому відбулася його реєстрація в повному обсязі, незалежно від отриманого доходу. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. У 2018 році мінімальний страховий внесок становить 819,06 грн. (3723,00 грн. * 22%).

3. Яка відповідальність за своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки суми ЄСВ?

Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону № 2464 суми ЄСВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, є недоїмкою.

Штраф у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄСВ накладається за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення (частина десята ст. 25 Закону № 2464).

Також, за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум (п. 6 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464).

Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність (абзац другий частини першої ст. 26 Закону № 2464).

Згідно з ст. 165¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення від        07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями:

несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

4. Чи передбачено законодавством розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ?

Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ законодавством не передбачено. Крім того,  заборгованість зі сплати ЄСВ списанню. не підлягає.