Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Менське управління ГУ ДФС у Чернігівській області: сплата податку на землю – актуальне питання сьогодення

25.10.2018 -

За результатами моніторингу надходжень платежів протягом січня – вересня  2018 року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів Менського, Корюківського, Новгород-Сіверського, Коропського, Сосницького, Сновського та Семенівського районів  надійшло 94,4  мільйони гривень  плати за землю. Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю, а це понад 86 відсотків, сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 81,5 млн гривень. Ще, майже 13 мільйонів перерахували місцевим громадам фізичні особи.

Фахівці Менського управління ГУ ДФС у Чернігівській області звертають увагу, що відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку для фізичних осіб звільняються: інваліди першої і другої груп; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком) та ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону № 3551; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до оновленої редакції абзацу першого п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу звільнення від сплати податку за земельні ділянки для відповідної категорії фізичних осіб поширюється на всі земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Податківці Менського управління ГУ ДФС у Чернігівській області наголошують на необхідності своєчасної сплати до бюджету земельного податку та орендної плати за землю, адже ці кошти спрямовуються до скарбниць місцевих громад та йдуть на їх розвиток, вирішення соціально-економічних питань.