Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У Ніжинській ОДПІ провели зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування

18.06.2018

Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області протягом минулого тижня провела ряд зустрічей з головами сільських, селищних рад та представниками обʼєднаних територіальних громад Ніжинського, Бобровицького, Борзнянського та Носівського районів.

Головними темами проведених робочих зустрічей і семінарів були встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік, прийнятими за формами, визначеними постановою Кабінету Міністрів України №483 від 24.05.2017 року, питання наповнення місцевих бюджетів та резерви додаткових надходжень.

Фахівці Ніжинської ОДПІ нагадали, що відповідно п.12.3.3. ст. 12 Податкового кодексу України копії прийнятих рішень про встановлення місцевих податків чи зборів надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття, але не пізніше 1 липня 2018 року.

Податківці розповіли представникам місцевих громад про пільги при оподаткування майновими податками, розглянули ставки податку на  нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та земельного податку, передбачені Податковим кодексом та повідомили про можливості сільських та селищних рад, визначати окремі ставки на кожну територіальну одиницю, враховуючи специфіку власного регіону.

Протягом проведених зустрічей, обговорювались важливі питання по забезпеченню надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад. Також податківці звернули увагу на  необхідності проведення інвентаризації земельних ділянок та проведенні нормативної грошової оцінки землі. Саме оцінка є базою оподаткування плати за землю та базою для визначення розміру орендної плати, її відсутність має негативний вплив на надходження.

Резервами надходжень, зокрема по земельному податку також можуть бути наявність заборгованості, неправильне визначення площі земельної ділянки, неефективне використання земель тощо, а також можливо запровадження більш високих ставок з місцевих податків і зборів, зокрема і з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Ніжинська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області продовжуватиме співпрацю з представниками органів місцевого самоврядування для формування дохідної частини бюджетів місцевого самоврядування, пошуку і реалізації резервів їхнього наповнення, розширенню бази оподаткування.