Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

До податківців завітали студенти

03.03.2018

Ніжинська ОДПІ гостинно запросила студентів  2-го курсу Ніжинського агротехнічного коледжу НУБіП України за спеціальністю «Облік та оподаткування» відвідати податкову інспекцію з метою виховання культури сумлінного платника податків та ознайомлення з податковою системою України.

Знайомство майбутніх платників податків з роботою податківців розпочалось з 1-го поверху інспекції, з центру обслуговування платників (далі ЦОП), який надає платникам податків адміністративні та інформаційні послуги.

Головний державний інспектор сектору податків і зборів з фізичних осіб Антоненко Т.А. в залі надання адміністративних послуг інспекції повідомила студентам про інформаційні послуги, які надаються у ЦОП, такі як допомога платникам у оформленні заяв, заповненні податкової звітності; надання інформації про реквізити рахунків для зарахування платежів до бюджетів, надання платникам інформації про стан розрахунків з бюджетами; надання безкоштовного програмного забезпечення для формування та подання податкової звітності в електронному вигляді та інші.

Начальник Ніжинської ОДПІ Тараненко  Г.П. запросив студентів до актової зали, розповів про податкову систему України, її формування та розвиток, зауважив, що головною книгою податківця – є Податковий кодекс України, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, визначає перелік, порядок адміністрування податків і зборів, платників податків, їх права та обов’язки тощо.

Антоненко Т.А. повідомила  майбутнім платникам податків про види загальнодержавних та місцевих податків і зборів, такі як податок на прибуток, податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, податок на майно та інші, порядок їх нарахування та справляння. Також студенти дізнались, що податкове законодавство, крім обов’язку сплати податків, передбачає реалізацію права платників податку на податкову знижку і про переваги подання податкової звітності в електронному вигляді через «Електронний кабінет» платників податків на сайті Державної  фіскальної служби України.

Проведення подібних заходів дуже важливе, оскільки надає молоді змогу ще у досить юному віці мати уявлення про функціонування податкової системи та економіки країни в цілому та сприяє вихованню сумлінних та обізнаних платників податків.