Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Звітуємо з рентної плати за спеціальне використання води

08.02.2018

Чернігівська ОДПІ нагадує: платники рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) обчислюють суму рентної плати наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 (із змінами і доповненнями).

Податкові декларації з рентної плати за IV квартал 2017 року подаються платниками до органів фіскальної служби за місцем податкової реєстрації (пп.257.3.4 п.257.3 ст.257 Податкового кодексу України, далі – Кодекс).

З метою забезпечення єдиного підходу до здійснення обліку платників рентної плати та подання податкової звітності з Рентної плати, припис п.п.257.3.4 п.257.3 ст.257 Кодексу в частині подання платником рентної плати податкової звітності необхідно застосовувати з урахуванням п.63.3 ст.63 Кодексу, а саме за неосновним місцем обліку – місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.

Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з рентної плати є:

 за ІV квартал 2017 року: 9 лютого 2018 року, а останнім днем сплати податку – 19 лютого 2018 року;

за I квартал ц.р.: 10 травня та 18 травня 2018 року відповідно;

за ІІ квартал ц.р.: 9 серпня та 17 серпня 2018 року відповідно;

за ІІІ квартал ц.р.: 9 листопада та 19    2018 року відповідно;

за ІV квартал ц.р.: 11 лютого та 19 лютого 2019 року відповідно.

Відповідно до п.110 Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797 - VII «Про внесення змін до «Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні»  з 01.01.2018 до п.255.1. ст.255 Кодексу внесено зміни в частині визначення кола платників рентної плати, а саме: обов’язок платника з рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

З 2018 року норма п. 255.3 ст. 255 Кодексу визначатиме об'єкт оподаткування рентною платою як фактичний обсяг води, що обліковується як результат водозабору та водопідготовки, наприклад, очищення або оброблення до встановлених для відповідного водного об’єкта нормативних вимог споживання.

Більш детально про особливості адміністрування у 2018 році рентної плати за спеціальне використання води викладено у листі ДФС України від 19.01.2018 №1579/7/99-99-12-03-04-17 «Про адміністрування у 2018 році рентної плати за спеціальне використання води» (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72746.html).