Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Актуальні питання з податку на нерухоме майно

11.08.2017

 До першого липня Прилуцькою ОДПІ та її відділеннями  фізичним особам – платникам податку на нерухоме майно направлено податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. Законодавчо встановлено, що власник з моменту отримання платіжки протягом двох місяців має цей податок сплатити, тобто до 29 серпня включно, інакше до нього застосовуватимуть санкції.

Про те, що робити, якщо податкове повідомлення про сплату не отримано або ж  воно надійшло з неправильними нарахуваннями, й загалом про актуальні питання з податку на нерухоме майно під час інтерв’ю розповів в.о. начальника Прилуцької ОДПІ Євгеній Головенець.

Євгеній Володимирович зауважив, що власники нерухомості сплачують цей податок за звітний 2016 рік. Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток за ставками, які встановлюють місцеві, сільські, селищні ради своїми рішеннями, але у законодавчо встановлених межах. Для жителів міста Прилуки ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не змінилася і складає 0,1 %  від мінімальної заробітної плати.  Однак з 1 січня 2016 року зросла мінімальна заробітна плата, відповідно до цього змінилась й сума податку за один квадратний метр – 1,38 грн. Розміри ставок розміщені на субсайті ГУ ДФС у Чернігівській області. Крім того, відповідні рішення можна знайти на сайтах місцевих та районних рад.

Разом із тим, законодавцем для наших громадян встановлені певні пільги. Так, база оподаткування зменшується на 60 кв. метрів для квартир незалежно від їх кількості, які перебувають у власності фізичної особи, на 120 кв. метрів для житлових будинків та на 180 кв. метрів для різних типів об’єктів житлової нерухомості. Окрім того, пільги можуть надаватись і за рішеннями місцевих рад.

Посадовець зазначив, що платіжки отримали ті власники нерухомого майна, відомості про які містилися у реєстрі прав власності на нерухоме майно, а також містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, до якого вносять інформацію про об’єкти нерухомості з 2013 року.

Загалом по Прилуцькій ОДПІ та її відділенях сформовано та надіслано понад 6 тисяч податкових повідомлень – рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на суму 1,4 млн. грн. Що ж стосується платників Прилук та Прилуцького району, то надіслано понад 3,5 тисяч таких повідомлень на загальну суму 535,4 тис. гривень.

Отож, очільник фіскальної служби Прилуччини радить власникам нерухомості,  після отримання повідомлення-рішення перерахувати визначену суму податку впродовж 60 днів з дня його вручення. У разі ж, якщо у громадян є певні сумніви щодо повноти врахування усіх об’єктів оподаткування, або сум нарахованого податку, або правильності застосування пільг – звертатись до Центрів обслуговування платників за місцем розташування об'єкта оподаткування.

Тож не зволікайте зі сплатою податку або з узгодженням усіх нюансів, адже за несвоєчасну сплату ви наражаєте себе на санкції у вигляді штрафу від 10 до 20 відсотків суми податкового боргу, а також пені.