Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Єдиний податок: скільки та коли платити у 2017 році

27.07.2017

За даними Чернігівської ОДПІ з початку року понад одинадцять тисяч фізичних осіб - підприємців м. Чернігова, які застосовують спрощену систему оподаткування, поповнили місцеву казну єдиним податком на понад 72 млн.гривень.

Майже п’ятсот фізичних осіб - підприємців Городнянщини, які застосовують спрощену систему оподаткування сплатили в поточному році до місцевих бюджетів  понад 2,7 млн.грн єдиного податку.

Понад триста сімдесят фізичних осіб - «спрощенців» Ріпкинського району сплатили до місцевих бюджетів майже 2,3 млн.грн єдиного податку.

Куликівські підприємці (на обліку - двісті вісім) спрямували до місцевих громад майже 1,2  млн.грн єдиного податку.

Нагадаємо про те, що відповідно до п.291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)  фізичні особи підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування поділяються на три групи : перша група , друга група, третя група.

Згідно із ст. 295 Кодексу платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше як до кінця поточного звітного року.

Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. Сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу сплачується  протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

У зв’язку із збільшенням у 2017 році розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень платники єдиного податку другої групи з 01.01.2017 року сплачують 640 грн єдиного податку за місяць (20 відс. від мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2017 року).

Слід зазначити, що рішенням Чернігівської міської ради  від 28.02.2017 року № 16/VII-2 «Про внесення змін і доповнень до рішення міської ради від 30 січня 2015 року «Про місцеві податки» (47 сесія 6 скликання) зі змінами і доповненнями (49 сесія, 53 сесія 6 скликання, № 3/VII-11, № 13/VII-20, № 14/VII - 20)» внесено зміни щодо ставки єдиного податку для платників другої групи (по м. Чернігову). З 01.04.2017 року вона складає  480 грн за місяць (15 відс. від мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2017 року).