Територіальні органи ДФС
у Чернігівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Алгоритм складання Звіту для підприємців

24.01.2019

Звіт за оновленою формою Додаток 5 (форма № Д5) подається фізичними особами - підприємцями за звітний період 2018 року до 09 лютого 2019 року відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (Порядо­к № 435).

Важливо! Повністю змінено форму № Д5, замість трьох таб­лиць — одна.

Фізичні особи — підприємці, у тому чис­лі ті, які обрали спрощену систему оподат­кування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших під­ставах, формують і подають самі за себе звіт згідно із цим додатком.

Алгоритм складання Звіту форми N Д5 передбачає:

- у рядку 6 "Тип платника та період перебування (місяць)" відмітки "X" у комірці, яка відповідає типу платника єдиного внеску та прописується період перебування на обраній системі оподаткування;

- у таблиці 1 форми N Д5:

- гр. 2: навпроти відповідних місяців зазначається код категорії застрахованої особи, а саме:

          - ФО - підприємці на загальної системи оподаткування - категорія 5;

 - ФО - підприємці на спрощеній системі оподаткування - категорія 6;

- гр. 3: відображається сума:

  - підприємцями на загальній системі оподаткування – сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації про майновий стан і доходи, поділена на кількість місяців, протягом яких суб’єкт перебував на обліку як платник ЄСВ. Сума чистого доходу за рік (рядок "Усього" гр.3) повинна відповідати сумі чистого оподатковуваного доходу, зазначеній у податковій декларації про майновий стан та доходи (рядок 01 розділу II Додатка 5 до декларації);

 - підприємцями на спрощеній системі оподаткування - самостійно визначена сума доходу,  з якої платник має намір сплатити ЄСВ. Розмір такого доходу має бути не менше мінімальної зарплати відповідного місяця й не більше максимальної величини доходу для нарахування ЄСВ;

- гр. 4: зазначається дохід, відображений у графі 3 з урахуванням максимальної величини бази нарахування ЄСВ у розрізі місяців звітного року.

У разі якщо підприємцем не отримано доходу (прибутку) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, він зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом N 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Якщо сума доходу, на яку нараховується ЄСВ, у відповідному місяці графи 3 менше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, вона переноситься до графи 4 без змін.

Якщо сума доходу, на яку нараховується ЄСВ, у відповідному місяці графи 3 більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, то в графі 4 зазначається максимальний розмір бази нарахування ЄСВ у відповідному місяці;

- гр. 5: зазначається розмір ЄСВ - 22,0 відс.;

- гр. 6: зазначається сума нарахованого ЄВ за формулою гр.4*гр.5*100, де сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Розмір мінімального ЄСВ визначається шляхом множення розміру мінімальної зарплати на ставку ЄСВ, встановлену законом на місяць, за який нараховується дохід.